
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Features | UVLO |
| Output Current | 1 A |
| Operating Supply Voltage | 48 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Quiescent Current | 3.7 mA |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, Flyback, SEPIC |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle | 85 % |
| Max Duty Cycle | 85 % |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Output Phases | 1 |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3102
Distributors
pcbx
Unit Price$1.18925
Ext.Price$1.18925
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.18925 | $1.18925 |
| 10 | $0.91958 | $9.19580 |
| 25 | $0.83517 | $20.87925 |
| 50 | $0.75851 | $37.92550 |
| 100 | $0.68889 | $68.88900 |
| 300 | $0.65996 | $197.98800 |
| 500 | $0.63225 | $316.12500 |
| 1000 | $0.60625 | $606.25000 |
